امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

واگذاری امور پشتیبانی و زیرساخت علاوه بر ایجاد یک ساختار پایدار و مطمئن , تمرکز شما را به سمت امور مهم مدیریتی سوق خواهد داد . با سرمایه گذاری در بخش فناوری اطلاعات و با استفاده از استراتژی های مشاورین ما ، شما قادر خواهید بود فرصتهای تجاری جدیدی را در سازمان خود ایجاد نمائید .

 

ما در کنار شما هستیم تا با آسودگی بر پیشبرد اهداف سازمان تمرکز کنید .

  • بهره وری بیشتر کسب و کار از طریق کاهش خرابی سیستم ها .

  • حفاظت از کسب و کارتان از آخرین تهدیدات , با ایمن سازی شبکه شما .

  • بالا رفتن دسترسی به سرویسهای سازمان و کاهش ریسک ها .

  • رفع مشکلات شما در کمترین زمان بصورت ریموت و یا حضوری .

  • تمرکز خدمات پشتیبانی و کاهش هزینه ها .

مهر اندیش پانیذ دارای دانش گسترده ای جهت ارتقا و بهبود IT سازمان شماست .

همین امروز با ما تماس بگیرید و راهی برای خلق ارزش به کسب و کارخود ایجاد کنید .

خدمات پشتیبانی

 

هنگامی که سازمان شما دچار مشکل می شود و نیاز به پشتیبانی دارد , ما در کنار شما هستیم . تیم کارشناسان پشتیبانی ما قادر است مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری سیستم شما را رفع نماید . در مواقعی که مشکلات سخت افزاری است , تلاش می شود آن قطعه را تعمیر کند و یا نسبت به تعویض آن اقدام نماید . همچنین در صورت بروز مشکلات نرم افزاری , با بهره گیری از LOG های سیستم شما و یا تغییر در تنظیمات نرم افزار , درصدد برطرف کردن مشکل در کمترین زمان برآید .

ایجاد فرآیند

 

ایجاد فرآیند در ساختار سازمانی باعث بهبود خدمات و تسریع در رفع مشکلات کاربران می شود . این امر باعث کشف نقاط ضعف و دلایل تعویق کارها در سیستم می گردد . با ایجاد فرآیند می توانیم خدماتی که در حال حاضر تبدیل به نیاز شده را تشخیص داد و آن را به یک مهارت و سرمایه تبدیل کرد . همچنین خدماتی که دیگر به آن نیاز نیست را مشخص و آنها را از سیستم حذف نمود .
فرآیند ها و گزارش های خروجی آن به ما کمک می کنند که کیفیت ارائه خدمات و درصد پیشرفت بخش ها برای رسیدن به اهداف سازمانی را بالا برد . علاوه بر آن با توجه به درخواست های هر بخش , می توان برای تقسیم بهینه منابع , برنامه ریزی نمود . با این کار می توانیم به پاسخگویی سریعتر و کیفیتی بهتر برای رفع مشکلات و نیازهای آموزشی کاربران رسید .

تغییر و بروزرسانی سیستم ها

 

یک ساختار پایدار و مطمئن همواره خود را بروز کرده و نقاط ضعف خود را اصلاح می کند . فناوری اطلاعات نیز از این امر مستثنی نبوده و نیازمند بروز رسانی در جنبه های مختلف است .
یک ابزار که گوش ما با آن آشنا هست آنتی ویروس است . تامین امنیت ما در اینترنت و جلوگیری از حملات ویروس ها به سیستم و بعد از آن سازمان ما را بر عهده دارد . از این رو بروز رسانی این ابزار نقش کلیدی در تداوم کسب و کار ما خواهد داشت .
اطلاعات , کلیدی ترین و ارزشمند ترین سرمایه هر سازمان است و Backup ابزار محافظت ما در مقابل از دست دادن اطلاعات ناشی از خرابی سخت افزار , ویروس و سرقت اطلاعات می باشد . انجام منظم این کار و تست صحت آن , باعث کاهش نگرانی شما در محیط کاری شده و امنیت اطلاعات شما را ضمانت می کند .
مورد سوم بروز رسانی از نظر سیستم عامل و نرم افزارها می باشد . با این کار مشکلات و نقاط ضعف رفع شده و از نفوذ هکرها به سازمان ما جلوگیری می کند . نیاز به ارتقا سخت افزار کامپیوترها نیز پیرو این مسئله است و بخش دوست داشتنی برای کاربران می باشد .

مشاوره و آموزش

 

انتخاب بهترین گزینه همواره یک موضوع مهم برای مدیران سازمانها است . بدست آوردن راهکار مناسب با توجه به نیاز سازمان و با کمترین هزینه ممکن , نقش مشاوره را پر رنگ کرده و با صرفه جویی در زمان مدیر , او را در پیشبرد اهداف سازمانی یاری می رساند .
با توجه به این نکته که نیروی انسانی مهمترین دارایی یک سازمان است , مسئله مهم برای هر مدیر آموزش پرسنل سازمان خواهد بود . این امر باعث استفاده حداکثری از منابع موجود و صرفه جویی در هزینه ها می گردد .
این دو نکته برای هر مجموعه ای لازم و ضروری بوده و تداوم در امر مشاوره و آموزش , ضامن رشد و پویایی شما خواهد شد .

نگهداری مستمر

 

جهت حفظ کیفیت امور پشتیبانی در یک سازمان , نیاز است اقداماتی بصورت منظم و مستمر صورت گیرد . بررسی تجهیزات از نظر سخت افزار و یا نرم افزار و همچنین نظافت دوره ای آنها باعث افزایش عمر تجهیزات شده و در هزینه ها صرفه جویی می کند . گزارش بررسی های انجام شده در خصوص سخت افزار , به ما در کشف تجهیزات دارای مشکل کمک کرده و با برنامه ریزی خرید در این خصوص , قبل از ایجاد خرابی و قطعی در سرویس سازمان , می توانیم از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنیم . همچنین بررسی های نرم افزاری باعث رفع حفره های امنیتی شده و حفاظت بهتری را برای سازمان ما به ارمغان می آورد .

بهره بردن از ابزار تلفن و برقراری ارتباط مستمر با شما , علاوه بر یادآوری این نکته که ما همیشه در کنارتان هستیم , ما را قادر می سازد تا مشکلات لحظه ای شما را مرتفع کنیم .

با بهره بردن از موارد بالا و استناد به آنها , می توانیم گزارش هایی در خصوص کارایی مجموعه ، دارایی های مجموعه و تغییرات بوجود آمده در آن , در اختیار شما قرار دهیم . همچنین با نظرسنجی از شما , عملکرد کارشناسان خود را بهبود داده و بهترین خدمات را مطابق سلیقه شما در اختیارتان قرار می دهیم .

تهران، خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه دوم، پلاک 12 واحد 8

  • تلفن : 88538841-86030256
  • فکس : 88741586
  • کدپستی : 1587634419
  • ایمیل :

اشتراک خبرنامه

شما می توانید با اشتراک در خبرنامه شرکت مهراندیش پانیذ از آخرین اخبار حوزه فناوری اطلاعات مطلع گردید.
تمامی حقوق این وب سایت به شرکت مهراندیش پانیذ متعلق می باشد.

Search